Turcja -rejon Marmaris

Efez

Z wizytą w antycznym miejscu

Efez jest jednym z najlepiej zachowanych miast antycznych. Miasto wzniesione na cześć bogini Artemidy, której ogromna świątynia uchodziła za jeden z siedmiu cudów starożytnego świata. Możemy tu podziwiać ruiny starożytnego amfiteatru, gimnazjum, agory, świętej drogi, biblioteki Celsusa, licznych świątyń i łaźni. W pobliskiej miejscowości Selçuk znajduje się bizantyjska cytadela, meczet Işa Bey’a z XIV w. oraz bazylika św. Jana pochodząca z VI w., która prawdopodobnie wzniesiona została na grobie apostoła.
Podczas wycieczki odwiedzicie Państwo również Dom Maryi Dziewicy - Meryemana, w którym według legendy spędziła ostatnie 11 lat swego życia.

* Wycieczka organizowana ze wszystkich regionów. Z regionu Riwiery Tureckiej tylko w połączeniu z wycieczką do Pamukkale. W celu uzyskania aktualnych cen, prosimy o kontakt z rezydentem.

Noc turecka

Wieczór folklorystyczny z tańcem brzucha, tradycyjną muzyką, pieśniami i tańcami tureckimi, podczas którego Goście będą mogli skosztowac lokalnych dań. Grupa folklorystyczna przedstawi Państwu tradycje tureckiej wsi, obrzędy weselne oraz wiele innych atrakcji. Tancerki zatańczą dla Państwa tak, jak dziewczęta z haremu robiły to dla sułtanów.

*Wycieczka organizowana z regionu Marmaris. W celu uzyskania aktualnych cen, prosimy o kontakt z rezydentem.

Quad safari

Wycieczka dla osób lubiących ryzykowne i egzotyczne przygody, wspaniała okazja do zobaczenia zupełnie innego oblicza Turcji. Quad safari odbywa się w górach Taurus na wysokości dochodzącej niekiedy do 1300 m n.p.m. Cała trasa ma długość 100–150 km zwykle w grupach od 5 do 10 pojazdów. Po drodze przewidziany jest postój w wiosce, gdzie można poznać codzienne życie jej mieszkańców

*Wycieczka organizowana ze wszystkich regionów. W celu uzyskania aktualnych cen, prosimy o kontakt z rezydentem.

Demre / Myra – Kekova

Demre, oficjalnie zwane Kale, leży tuż obok starożytnego miasta Myra – jednego z najważniejszych miast Ligi Licyjskiej, późniejszej diecezji chrześcijańskiej, którą podczas swych wędrówek odwiedził Św. Paweł. Antyczna Myra słynie przede wszystkim jako rodzinne miasto Św. Mikołaja, który w IV w. sprawował tu funkcję biskupa. Słynął z wielkiej dobroci i licznych cudów. Rozdając tutejszym dzieciom podarki dał początek znanej nam tradycji bożonarodzeniowej. W centrum miasta wznosi się bizantyjski kościół, w którym znajduje się pusty grobowiec Św. Mikołaja. Po zwiedzeniu Myry popłyną Państwo statkiem na wyspę Kekova, gdzie można podziwiać krajobrazy typowe dla południowej części tureckiego wybrzeża Morza Śródziemnego. Będą mogli Państwo zobaczyć też ruiny zatopionego podczas trzęsienia ziemi miasta, pochodzącego z czasów licyjskich oraz zamek na wyspie Simena.

*Wycieczka organizowana z Fethiye, Marmaris i Kemer. W celu uzyskania aktualnych cen i szczegółów programu, prosimy o kontakt z rezydentem.

Dalyan / Kaunos

Dalyan to nazwa wioski, niedaleko której natura wytworzyła siarkowe błota i źródła gorącej wody o właściwościach leczniczych. Płynąc rzeką Dalyan, która łączy jezioro Köyceğiz z Morzem Śródziemnym, docieramy do przepięknej, piaszczystej plaży Iztuzu, przy której będą mieli Państwo okazję zatrzymać się na kąpiel i opalanie. Od maja do sierpnia żółwie morskie Caretta-Caretta – będące pod całkowitą ochroną – składają na plaży jaja. W czasie rejsu można podziwiać grobowce lilkijskie wykute w skałach w IV w p.n.e. W położonym na wzgórzu mieście można obejrzeć ruiny otoczonego murami akropolu, teatr starożytny dla 1500 widzów, ruiny świątyń, gory, łaźni rzymskiej oraz portu.

*Wycieczka organizowana z regionu Turcja Egejska i Bodrum. W celu uzyskania aktualnych cen, prosimy o kontakt z rezydentem.

Rodos

45 minut od Marmaris znajduje się grecka wyspa Rodos, ze stolicą w mieście o tej samej nazwie, które koniecznie trzeba zobaczyć. W porcie Mandraki stał niegdyś  jeden z siedmiu cudów świata - Kolos Rodyjski. Dzisiaj miasto łączy historię ze współczesnością. Na wyspie panowali kiedyś Joannici, którzy zostawili po sobie najbardziej znany zabytek miasta – Pałac Wielkich Mistrzów. Spacerując uliczkami otoczonego murami Starego Miasta, nadal można poczuć klimat minionych czasów. Na ulicy Rycerzy nadal znajdują się domy, niegdyś zamieszkałe przez rycerzy, którzy bronili wyspy. Nie brakuje też sklepów z pamiątkami oraz knajpek, w których można odpocząć i nacieszyć się panującą tu atmosferą.

*Wycieczka organizowana z Marmaris. W celu uzyskania aktualnych cen, prosimy o kontakt z rezydentem.

 

Efez - Pamukkale (2 dni)

Dwudniowa wycieczka, podczas której odwiedzą Państwo najciekawsze zabytki kraju w głębi egejskiej części Turcji.

Pierwszy dzień – zwiedzanie starożytnego miasta Efez

Efez jest jednym z najlepiej zachowanych miast antycznych. Miasto wzniesione na cześć bogini Artemidy, której ogromna świątynia uchodziła za jeden z siedmiu cudów starożytnego świata. Możemy tu podziwiać ruiny starożytnego amfiteatru, gimnazjum, agory, świętej drogi, biblioteki Celsusa, licznych świątyń i łaźni. W pobliskiej miejscowości Selçuk znajduje się bizantyjska cytadela, meczet Işa Bey’a z XIV w. oraz bazylika św. Jana pochodząca z VI w., która prawdopodobnie wzniesiona została na grobie apostoła.
Podczas wycieczki odwiedzicie Państwo również Dom Maryi Dziewicy - Meryemana, w którym według legendy spędziła ostatnie 11 lat swego życia.

Po przerwie na obiad w programie jest również zwiedzanie sklepów z wyrobami skórzanymi oraz ceramicznymi, gdzie będzie można dokonać zakupów.

Nocleg w hotelu.

Drugi dzień – Pamukkale, kraina naturalnej bieli

Tureckie przysłowie głosi, że kto nie widział Pamukkale ten nie widział Turcji. Wypływająca ze wzgórza ciepła woda, bogata w związki wapnia i dwutlenku węgla utworzyła przez wieki wspaniałe, białe tarasy, a na nich oczka wodne. Dzięki niezwykłej scenerii i leczniczym właściwościom wód „Bawełniana Twierdza” zyskała sławę już ponad 2000 lat temu. Podczas wycieczki zwiedzą Państwo ruiny starożytnego miasta Hierapolis z amfiteatrem oraz wapienne tarasy wpisane na listę UNESCO. W czasie wolnym będzie również okazja zażyć kąpieli w słynnych basenach Kleopatry.

Po przerwie na obiad w programie zaplanowano także zwiedzanie fabryki włókienniczej i winiarni.

Powrót do hotelu.

W cenie: transfer, obiad, przewodnik, transport.

Klienci proszeni są o zabranie ze sobą kapelusza, kremu do opalania, stroju kąpielowego, ubrań na zmianę, ręcznika, dodatkowych pieniędzy na napoje.

*Wycieczka organizowana z regionu Marmaris i Fethiye. W celu uzyskania aktualnych cen, prosimy o kontakt z rezydentem.


Jeep Safari

Jest to wycieczka dla osób lubiących ryzykowne i egzotyczne przygody, wspaniała okazja do zobaczenia zupełnie innego oblicza Turcji. Zwykle na safari zbiera się grupa od 5 do 10 jeepów, z których każdy zabiera po 4 osoby. Podczas wycieczki przewidziane jest odwiedzenie lokalnych wiosek Selimiye i Bayir, gdzie będzie można poznać codzienne życie jej mieszkańców oraz uzyskać informacje na temat miodu. Przerwa na lunch i pływanie na plaży Kizkumu pozwoli zregenerować siły. Rajd safari po wyboistych drogach dopełni całości.

W cenie: transfer, obiad, przewodnik.

Klienci proszeni są o zabranie ze sobą stroju kąpielowego, ręcznika, kapelusza, kremu do opalania, dodatkowych pieniędzy na napoje, aparatu fotograficznego, podkoszulka.

*Wycieczka organizowana jest z regionu Marmaris. W celu uzyskania aktualnych cen, prosimy o kontakt z rezydentem.

Pamukkale

Kraina Naturalnej Bieli

Tureckie przysłowie głosi, że kto nie widział Pamukkale  ten nie widział Turcji. Wypływająca ze wzgórza ciepła woda, bogata w związki wapnia i dwutlenku węgla utworzyła przez wieki wspaniałe, białe tarasy, a na nich oczka wodne. Dzięki niezwykłej scenerii i leczniczym właściwościom wód „Bawełniana Twierdza” zyskała sławę już ponad 2000 lat temu. Podczas wycieczki zwiedzą Państwo ruiny starożytnego miasta Hierapolis z amfiteatrem oraz wapienne tarasy wpisane na listę UNESCO. W czasie wolnym będzie również okazja zażyć kąpieli w słynnych basenach Kleopatry. W programie zaplanowano także zwiedzanie fabryki włókienniczej i winiarni.